Positief nieuws
23 december 2008 De Raad van State schorst de weigering van de ministers. De Raad maakt brandhout van hun argumenten, en voegt er nog aan toe dat op deze manier tien jaar investering in onderzoek “een maat voor niets dreigen te worden” en dat de Belgische biotech-industrie schade dreigt te leiden. Lees hier het persbericht.
27 januari 2009 De Nederlandse overheid maakt haar ontwerpvergunning openbaar. Ze wil de proef toelaten. Er volgt nu een periode waarin het publiek kan reageren. Daarna wordt de definitieve beslissing genomen. Dezelfde dag maakt de Britse overheid bekend dat ze 27 miljoen pond investeert in de ontwikkeling van biobrandstoffen van de tweede generatie, met name uit stro en wilgen.
13 februari 2009 Minister Magnette kondigt aan dat hij de veldproef zal goedkeuren onder 15 strikte voorwaarden. Meer info in het Belgabericht (pdf - 11,5 Kb)
17 februari 2009 VIB ontvangt de toelating voor de veldproef. VIB moet wel 'additionele studies uitvoeren op schadelijke en onschadelijke blad- en houtinsecten, inbegrepen een locale soort zoals Phratora laticollis.'
23 april 2009 VIB ontvangt ook in Nederland een vergunning voor de veldproef.
6 mei 2009 Minister Ceysens plant eerste transgene populier in Vlaanderen. VIB is verheugd dat de bomen in praktische, 'real-life'-condities getest kunnen worden. Lees meer in het persbericht (pdf - 160 Kb). Klik hier voor foto's.
Om een lang verhaal kort te maken... VIB streeft naar een verantwoorde ontwikkeling van biotechnologie in Vlaanderen. Hiervoor is het noodzakelijk veldproeven te kunnen uitvoeren. Met het planten van deze transgene boom (na een moratorium voor veldproeven van 7 jaar) bereikt VIB een belangrijke mijlpaal voor de ontwikkeling van plantenbiotechnologie in Vlaanderen.
|